Behramkale - Assos

17.08.2013 | Yazan: Cem Aksoy | Kategori: Gezilecek Yerler

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale (Assos)' a ulaştığımızda sit alanı ilan edilmiş , taştan yapılan binaları yüzlerce yıllardır korunmuş tarihi bir köyün içinde bulduk kendimizi. Tarihi köy içinde butik oteller ya da pansiyonlarda konaklama imkanınız var.Diğer bir konaklama seçeneği de liman. Liman daha turistik, konaklama seçenekleri daha fazla. Denize sıfır çok güzel oteller var limanda. Limanda denize girilebiliyor. Farklı olan suyun altında bir antik kalıntıların olması, yüzerken size yüzyıllar öncesini hissettirmesi.

Devamı...

Bozcaada

20.08.2013 | Yazan: Cem Aksoy | Kategori: Gezilecek Yerler
Sulubahçe Plajı

İstanbul'dan başlayan 5 saatlik bir yolculuğun ardından önce Çanakkale Kilitbahir limanına, oradan Çanakkale'nin Ege kıyısına geçtikten sonra da ortalama 1.5 saatlik bir yolun sonunda Geyikli feribot iskelesine ulaştık.Geyikli'den Bozcaada'ya feribot seferleri saatte bir kez yapılıyor. Bozcaada'ya ulaştığımızda yeni bir yere gelmenin verdiği şaşkınlıkla birlikte kafamda şimdi nereye gideceğiz sorusu oluştu. Sonra bu soru işareti yok oldu çünkü zaten gidecek tek bir yol vardı:) Bozcaada limana yakın bir yerde arabayı park edip biraz adayı gezmek istedim. Adadaki asırlık çınarların gölgelediği kahvehaneler dopdoluydu. Tek katlı beyaz boyalı evlerin çatılarından sarkan sarmaşıklar, sokaklardaki saksılardaki çiçekler adaya ayrı bir güzellik katıyor.

Devamı...

Jolly Tur Rezaleti

14.04.2015 | Yazan: Cem Aksoy | Kategori: Gezilecek Yerler
Jolly

3 ay öncesinden alınan tura ait uçuş saatlerini tatil süresini 1 gün kısaltacak şekilde değiştiren, bunu da tatile bir ay kala haber veren, saçma bahanelerle müşterisini kandırdığını sanan Jolly Tur'dan uzak durun. Tatil yapmak isterken sinirinizi bozmayın.

Devamı...